עיצוב כיורים לחדר האמבטיה – המדריך המלא

במדריך זה תוכלו ללמוד כיצד לבחור כיורים עבור חדר האמבטיה שלכם. בחירה נכונה של כיורים הופכת את נישת השיש בחדר האמבטיה לאחד המקומות המרשימים בבית מבחינה דקורטיבית, ולכן מומלץ לדעת כיצד להשלים זאת על הצד הטוב ביותר עבור עיצוב החדר.

התאימו את הכיור לעיצוב גיגית האמבטיה

מאד חשוב להבין כי מדובר בגיגיות שצריכות להיות מותאמות ביניהן. זה מה שמספק לחדר הרחצה את אופיו הדקורטיבי. לכן, אם גיגית האמבטיה שלכם מלבנית, מומלץ שגם הכיור שלכם יהיה מלבני, ולהיפך. אם האמבטיה עגולה, מומלץ לבחור כיור עגול. צורת הכיור והצבע שלו מותאמים לגיגית האמבטיה? החדר שלכם כבר מקבל את זהותו העיצובית הבסיסית, ממנה קל להמשיך ולתכנן את מראהו.

החליטו בין כיור עומד לכיור שקוע בהתאם למיקום הארון בחדר

אם הארון שעומד להיות מותקן בחדר האמבטיה הוא ארון גובה, מעל שיש העבודה, מומלץ לבחור כיור שקוע, ואם הארון נמצא מתחת לנישת השיש, מומלץ לבחור כיור עומד. במקרה הראשון עיקר הצפיפות מופנית כלפי מעלה ויש לפנות שם מקום עם כיור שקוע, בעוד שאם הארון נמצא למטה, לשם מופנים רוב משאבי המקום וניתן להתרחב כלפי מעלה עם כיור מעוצב ובולט.

גבשו פרספקטיבה נכונה של הכיור עבור גודל החדר

במידה והחדר מאד גדול יש לבחור כיור גדול שישתלב עם העיצוב. במידה והחדר קטן, יש לבחור כיור קטן שלא יבלוט במרחב וייצור תבנית דקורטיבית מגושמת מדי. זכרו כי בדרך בה בחרתם את גיגית האמבטיה יש לבחור את הכיור, ולכן בחדר קטן, סביר שגיגית האמבטיה תהיה דקה בעוד שבחדר גדול היא תהיה עבה ולרוב גם גדולה בממדיה.

התאימו לכיור את הברז המושלם מבחינה עיצובית

בבחרכם את הברז, התייחסו לגודל החדר ובפרט – לשטח הפנוי שנותר לכם מעל הכיור, במידה וממוקם של ארון. במקרה כזה מומלץ לבחור ברז שטוח או ברז עם קשת נמוכה מאד, וזאת בשונה מרחבת רחצה ללא ארון עליון, עבורה ניתן לבחור ברז קשת או מלבני גבוה. בחירה זו נכונה במיוחד עבור חדר גדול, בו כל רכיב צריך להיות ארוך וגדול על מנת להשתלב יפה עם הפרספקטיבה המרחבית.