המדריך לבחירת מערכות ישיבה לסלון הבית

עיצוב הבית הוא אחת החוויות המורכבות לדייר החדש, ובוודאי לדייר המשפץ והמשדרג. אחת המשימות המעניינות והמרתקות בתוך אותה חוויה היא אפיון מערכת הישיבה. מערכות ישיבה ניתן לגבש בהמון דרכים: לצד הקירות, בפינת החדר, בעיצוב כפרי, בעיצוב מודרני, ועוד. מעוניינים לדעת כיצד לאפיין באופן מושלם את מערכת הישיבה בבית שלכם? במדריך זה אנו מספקים את כל המידע שאתם צריכים לשם כך.

בחרו את מיקום מערכת הישיבה

ניתן לבחור מיקום פינתי או צידי. מיקום פינתי של מערכות ישיבה מתאים בדרך כלל למי שהסלון שלו קטן או למי שמעוניין להבליט יתר על המידה את הריצפה בחדר. במקרה האחרון, מרוכזות כל הספות בפינת החדר, מה שמפנה שטח לא קטן לרצפה ומאפשר להבליט אותה בתוך המרחב. בנוסף, מושגת יעילות שמורגשת באופן משמעותי, שכן אם כל תכולת הישיבה נמצאת בפינה, פירוש הדבר שניתן לארגן בסלון אטרקציות נוספות כמו מזנוני מולטימדיה ופינות קפה. לכן, כשתבחרו שולחן למערכת הישיבה, מומלץ לעשות זאת בפורמט "2 נפרדים" וכך ניתן לגרור את אחד השולחנות למיקום אחר לצורך כך.

אפיינו את עיצוב הוויזואלי מערכת הישיבה

אפיון העיצוב החזותי של מערכות ישיבה ניתן למימוש בכמה סגנונות. ניתן להחליט על עיצוב כפרי המתבסס על ספות עם פיתוחי תפרים בקצוות ובמרקם הבד. בעור, זה מתבטא בעיבוד של השכבה החיצונית באופן מחוספס. בעיצוב מודרני, לעומת זאת, הספות חלקות, והקצוות שלהן ישרים פלס ללא פיתוחי תפירה. כמובן שמי שבוחר ספות בצבע כהה דומה לעץ מכוון יותר לעיצוב כפרי ומי שמתמקד בצבעים הסובבים סביב הגוון הלבן מכוון יותר לעיצוב מודרני.

הקפידו על נוהלי פרספקטיבה ביחס לגודל החדר

אל תשכחו שהחדר שלכם מוגבל בגודלו, וזה לא נכתב משום שצריך לעשות מדידות. זה בעיקר נועד להזכיר לכם שגודלו של החדר משפיע על עיצובם של רהיטי מערכות ישיבה אותם תבחרו. אם תחליטו להסדיר ספות מאד עבות בקצוות, אתם עלולים ליצור בליטת יתר בהן כאשר החדר קטן. לעומת זאת, בחירת מערכות ישיבה בהן  הספות דקות בחדר גדול עלולה ליצור עיצוב חסר השפעה. כמו כן, גם כשאתם בוחרים את הגוון המדויק של הצבע שבחרתם, מומלץ להטות אותו לכהה בחדר קטן (למשל בתחום האדום, לבחור גוון שיותר דומה לבורדו), ולבהיר בחדר גדול.