דברים שכדאי לדעת לפני בחירת כיריים למטבח

מה מומלץ לדעת לפני שבוחרים כיריים למטבח? אם בעבר, כל מה שהייתם צריכים הוא לבחור כמה מבערים נדרשים ולהזמין טכנאי גז שיחבר ויאשר את המכשיר נגד דליפות, כיום העניינים הרבה יותר מורכבים. ברם, זה לא אומר שזה מהווה חיסרון, ההיפך הוא שנכון: זה מספק יתרון עצום לכל צרכן ומאפשר לו ליהנות מיכולות בעירה שלא היו לו בעבר. למשל, הידעתם כי ניתן לרכוש כיריים גם אם אין לכם בכלל חיבור גז בבית? כל מה שביקשתם לדעת על קניית כיריים – במאמר מידע אחד.

בחירת סוג הבעירה

סוג הבעירה  של כיריים בימינו מבוסס או על גז או על חשמל. בעבר, כיריים חשמליות היו מוצר בסיס נחות למדי לעומת כירי גז שנחשבו לכאלו שקל לכוון ולווסת וליהנות מטכניקות בישול מגוונות. נחיתותו של המוצר התבטאה בכך שפלטת החימום לא הייתה שונה מפלטת שמירת שבת למניעת בריחת חום מהמזון בסופי שבוע. הייתה עוצמה אחת, היה כפתור הדלקה אחד ובנוסף לכל אלו הפלטות הבוערות היו חשופות תדיר לחלודה על כל זרזיף מים שנשפך שלא במקומו. ההתקדמות של הטכנולוגיה החשמלית בשנים האחרונות היא לא פחות ממטאורית, משום שכיום ניתן לווסת עוצמות, לקבל מנגנון אלחלד בעיצוב דינאמי וצעיר המבוסס על הצבע השחור, ואפילו לקבל הדמיה מונפשת של אש בצבע כתום כאשר המכשיר דולק. בכך, מגיע המכשיר לרמתה של תשתית הגז כמעט באופן מוחלט.

בחירת סגנון העיצוב

כפי שרמזנו לכם בתום הפרק הקודם, העיצוב המודרני הגיע אף הגיע גם למוצר הוותיק מכל, כיריים גז וכמובן גם לאחיותיהן העכשוויות, כירי החשמל. הגוון השחור-אפור-כסוף לוקח את המטבח למחוזות חדשים ומאפשר את עיצובו באופן ניו אייג'י לחלוטין. מי שבכל זאת מעוניין לשמר את העיצוב העתיק במטבחו יכול לבחור בדגמים המשתלבים בכל פנורמה פנים ביתית, למשל דגמים שחורים ללא כסוף.

בחירת כמות המבערים

כמובן שכמות המבערים תלויה בעומס הפעילות שלכם במטבח ובתלות שלכם בתשתית כמו כיריים. מי שמבשל לאנשים רבים ונמצא במטבח גדול יהיה זקוק לתשתית מרובת מבערים של לפחות 4-5, ומי שגר בבית קטן יותר ומתנהל בעיקר עם עצמו, עם שותף או עם בן/בת הזוג, יוכל לתפקד ביעילות גם עם מכשיר מועט מבערים.