שולחנות מדורה להבערת אש על המשטח במקום על הקרקע: פרטים במאמר

שולחנות מדורה מספקים למשתמש את כל מה שהוא צריך על מנת להבעיר אש בחוץ באופן בטוח. בעוד מדורת הקרקע אינה בטוחה, מסבה נזק אקולוגי אדיר וקשה מאד לכיבוי, מדורה שבוערת על שולחנות מדורה נחשבת בטיחותית ולא פחות אטרקטיבית ממדורת הקרקע. כיצד עובד שולחן מדורה ומדוע זהו התקן האש הבטוח ביותר לשימוש בחוץ?

הבעירה מתרחשת על משטח בטון המיועד להבערת אש

החלק העליון של שולחנות מדורה מבוסס על בטון ישר פלס בצורת מלבן. המלבן התהווה באמצעות שבלונה מעץ בשלב הייצור. כאשר הוא התייבש, פרמו היצרנים את העץ באמצעות פתיחת ברגים והשתמשו במשטח הבטון הענק שהם יצרו כראש שולחן. הצבע לא נעשה בשלב היובש, אלא דווקא כאשר הבטון היה רטוב. בשלב הערבול, ערבלו את הבטון יחד עם הצבע על מנת ליצור מראה טבעי ולא צבוע באופן מלאכותי. בסיס השולחן התחתון עשוי ממתכות אלחלד חזקות שמדביקים אליהן אריחי אבן, שהם האריחים שנראים על השולחן. זה יוצר מראה זהה בשני החלקים כי בעוד החלק העליון מבוטן, החלק התחתון מאובן. בפועל, החלק העליון עשוי מבטון בלבד והחלק התחתון ממתכת מצופה אבן. הבעירה מתרחשת במרכז משטח הבטון, שם יש חור מנמיך המדמה בור. למעשה, יש שם "רצפת" בטון עליה ניתן להבעיר את האש.

אופן הבעירה בפועל – באמצעות גז

לחלק הבוער של השולחן מחוברים צינורות הולכת גז שניתן לחבר לתשתית הפנימית שלכם במטבח או לבלון גז עצמאי. הבעירה מתבצעת כשהגז מוּלך לכיוון שטח הבעירה ובאמצעות חומרי בעירה שנמצאים שם יוצר את הלהבה. כעת, השולחן נראה כמו מדורה, רק שהלהבה יותר קטנה, יותר מדודה והכי חשוב – לא גורמת נזק כי היא נמצאת על משטח בעירה ייעודי שלא מתקלקל, במקום על הקרקע.

מטרות השימוש בשולחנות מדורה

שולחנות מדורה משמשים כתחליף למדורות ל"ג בעומר המזהמות, וניתן להשתמש בהם גם כאמצעי חימום מזון בשטחים חיצוניים, במיוחד אם יש בהם מטבח חוץ ייעודי. השולחנות הם גם שולחנות התכנסות סביב המדורה וגם עמדות חימום מזון לכל דבר ועניין. שולחנות מדורה מספקים את מה שנדרש על מנת להביא את פריטי המזון למצב של חימום מהיר.