חיפוי קירות מחנות חומרי בניין לליטוש חדרי הבית ביעילות

חיפוי הוא אביזר עיצוב שברוב הבתים משמש בחדרי שירות (במטבח בסמוך לכיור או למשטח אי המטבח, ובקיר האנכי לאמבטיה). במיעוטם הוא משמש גם בקירות של עיקר החדרים במקום צבע קיר. במקרה כזה חשוב מאד לשפץ היטב את הקירות, לצבוע אותם שוב, לוודא שהם שטוחים ואם יש בהם חורים – להעביר שפכטל וצבע פעם נוספת על להשגת מראה ישר פלס המתאים להדבקת חיפויים. כשאתם משתמשים בחיפויים כתחליף לצבע אתם נהנים מהיתרונות הבאים.

אין צורך לצבוע את הקירות

החיפויים הנם מצופים בחומי הגנה נגד דהייה, ולכן אתם נהנים מאותו צבע קיר למשך הרבה מאד שנים. קיר מחופה זה קיר שלא רק שלא מאבד מהצבע שלו, הוא מציג תמיד חדשנות דקורטיבית, שכן חלק גדול מדגמי החיפויים אינו מבוסס על צבע אחד אלא על מרקם צבעים פסיפס, פסים, משבצות, וצורות אסימטריות היוצרות את העיצוב באמצעות גרפיקה ממוחשבת שתוכננה פרטנית. 

מתן הרגשה של עיצוב בית מלא

כשהרצפה שלכם מעובה ומעוצבת עם אריחי טראצו או גרניט בצבעים מרשימים אך הקירות נשארים לבנים, ישנה הרגשה שמשהו במבנה חסר. כאשר החיפויים של הקירות בצבעי הרצפה או דומים להם, ההרגשה היא של בית "מלא", מבחינה זו שיש בו עיצובים בכל מקום ברמה של הרצפה. כשהבית ברמה דקורטיבית כזו אתם למעשה לא צריכים למלא אותו יש מאין עם תמונות קיר או מראות מודפסות, כי הקיר כבר מציג עיצוב תמונה נדיר שמלטש את העיצוב הביתי לרמות שלא הכרתם קודם לכן.

טיפים מקצועיים לבחירת חיפויים

חשוב לבחור חיפוי רק לאחר שהבנתם את כל הידע המקצועי ואת ההשלכות של בחירתכם: עם איזה דבר מדביקים את זה, לכמה שנים הוא מחזיק, והאם ישנן פעולות שעשויות להביא להתרופפות האריחים? ישנם אריחים שלא עומדים בעומסי אקלים ובשינויים טרנזיטיביים שלו, ולכן משתמשים בהם רק במשורה בשביל לעבות פינות קטנות בחדר, ולא כחומר עיקרי. כמו כן, מומלץ לבחור אריחים בהתאם לעיצוב הקיים בבית, כך שיהוו אמצעי משלים ולא אמצעי שיותר מציאות עיצובית חדשה. בבית חדש, משמש החיפוי לקביעת סוגי הצבעים שיהיו בחדר. ברבים מן המקרים הוא אחד מאבות הטיפוס הראשונים לבחירה עבור הבית על מנת לרמוז על המשך העיצוב בעתיד.